Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Emin Ali Yaşin İlkokulu

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Emin Ali Yaşin İlkokulu

Adres
    Seyit Ömer Mh. Hüseyin Kazım Sk. No2 Kocamustafapaşa/ Fatih/İstanbul
    Vizyon
    VİZYONUMUZ • Öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatı veren, her gün daha iyiye ulaşmak için çalışan, kültürlü ve bilim alanında lider bir kurum olarak; İstiyoruz ki ; • Okulumuzda birinci öncelik öğrenme sürecinin en iyi şekilde işletilmesi olsun, • Veli, öğrencisini gönderdiği okuluyla gurur duysun, • Öğretmenler ve öğrenciler öğrenme sürecinin içinde yer almaktan mutlu olsun, • Çalışanlar yapmakta olduğu işten keyif alarak bunu yaşamına yansıtıp, okuluyla övünsün, • Okulumuzda yer alan herkes, her zaman gelişime ve değişime açık ve üretici olsun.
    Misyon
    MİSYONUMUZ • Emin Ali Yaşin İlkokulu olarak; • Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, • Cumhuriyet ilkelerinden ödün vermeyen, • Çalışkan, bilgi ve birikimlerini tüm insanlık yararına kullanan, • Yaratıcı ve pozitif düşünen, • Bilgili ,saygılı ,yenilikçi ,özgüveni gelişmiş , • 21.yy. değişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek bireyleri yetiştirmek için varız.
    Başarılar
    Okulumuz Öğrencilerinden Merve Nur KOÇMAN 2016/2017 Eğitim Öğretim Yılında"Neden Satranç Oynuyorum."Konulu Resim Yarışmasında Türkiye 5. ve İstanbul 1. Olmuştur. Okulumuz öğrencilerinden Zeynep NUr ALKAN "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" ile ilgili olarak düzenlenen "GELECEK BİZİZ" konulu resim yarışmasında FATİH İlçesinde 2. olarak önemli bir başarıya imza atmıştır. Okulumuzun 2016/2017 Eğitim-Öğretim yılındaki başarılarından bir diğeri de "Şefkat Koleji ve Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği 6.İstanbul Zeka Olimpiyatları´nda (İZO) dördüncü sınıf öğrencimiz Azra YILDIZ 3.olmuştur.
    Öğretmen :53
    Öğrenci :1159
    Derslik :21
    Konferans Salonu :1
    Fen Laboratuvarı :1
    Kütüphane :1
    Saatler
    Sabah Giriş: 08:00 Öğlen Giriş :13:10 Sabah Çıkış: 12:50 Öğlen Çıkış: 18:10
    Isınma
    Doğalgaz
    Bağlantı
    Yok
    Yabancı Dil
    İngilizce
    Ulaşım
    1- İETT´nin 35A (BEYAZIT - KOCAMUSTAFAPAŞA)35D (BALAT - KOCAMUSTAFAPAŞA)35 (EMİNÖNÜ - KOCAMUSTAFAPAŞA)35C (TAKSİM - KOCAMUSTAFAPAŞA)hatlarından birini kullanarak son durak olan Kocamustafapaşa durağında inip, 2 dk yürüyerek okulumuza ulaşabilirsiniz. 2-Kabataş-Bağcılar tramvay hattının Çapa-Şehremini durağında inip okulumuza 5 dk yürüyerek ulaşabilirsiniz.
    Servis Bilgisi
    Yerleşim Yeri
    İl/İlçe Merkezine Uzaklık
    3 km
    Kontenjan Bilgileri
    Sportif Etkinlikler
    Bilimsel Etkinlikler
    Proje ÇalışmalarıOkulumuz 1968 yılında betonarme olarak 3 katlı ve 14 derslikli inşa edilmiştir...

Okulumuz 1968 yılında betonarme olarak 3 katlı ve 14 derslikli inşa edilmiştir.1980 yılına kadar “Topkapı Ortaokulu” ile birlikte eğitim ve öğretim aynı binada müşterek sürdürülmüştür.1980 yılından sonra binaya kat ilavesi yapılmış ve okulumuza 8 derslik daha kazandırılmıştır.

Okulumuzun ilk adı “ Odabaşı İlkokulu”dur.1894 yılında dünyaya gelen ve Askeri Rüştiye’den sonra Harp Okulu’na giren fakat okulu bitirmeden ayrılıp, yurdumuzun düşman işgalinde büyük cesaret örneği gösteren Emin Ali Bey’den almıştır. Topkapı’daki düşman birliklerine ait silah deposunu basan ve silahları Samatya’dan Haydarpaşa’ya oradan da Anadolu’da kurulmuş olan Mustafa Kemal’in ordusuna göndererek büyük kahramanlık göstermiştir.

Okul binasının zemin katındaki 2 oda;1980 yılından2006 yılına kadar İlçe Seçim Kurulu’na ev sahipliği yapmıştır.2006 yılında Fatih Belediye Başkanlığı tarafından zemin katta “Çok Amaçlı Salon” yaptırılmıştır. Öğrenci, öğretmen ve veliler için etkinlikler, burada yapılmaktadır.

Okul Binası,2009 yılında “Eğitim yapılarını güçlendirme Projesi” kapsamında deprem güçlendirmesine alınmış ve bugünkü fiziki yapısına kavuşmuştur.

2007 yılında Köy Öğretmenleri Haberleşme Ve Yardımlaşma Derneği’nin katkıları ve Fehamet TECMEN Hanımefendi’nin bağışlarıyla Fen ve Tek Laboratuvarı ile Kütüphane, okula kazandırılmıştır. Ayrıca kazan dairesi, kantin, arşiv, malzeme odası, spor odası, okul aile birliği odası, okul rehberlik servisi odası mevcuttur.

Okulumuz 21 derslik ilkokul, 2 derslik 4 şubede eğitim veren okul öncesi ile eğitim ve öğretime devam etmektedir. Okulumuzda ikili öğretim yapılmaktadır

Teknolojik alt yapısı ve donanımları ile görsel-işitsel eğitimin yanında proje tabanlı eğitim yapılmaktadır. Okulumuz,2008-2009 Eğitim Öğretim yılında finansmanı Avrupa Birliğince sağlanan “Okul Ortaklıkları” Comenıus Projesine” dahil olmuş ve bu kapsamda bilgi alış-verişinde bulunmuştur. Ayrıca okulumuz “Temiz Okul Sağlıklı Okul Projesinde” “BEYAZ BAYRAK” almıştır.

Hazırlanıyor...
X