Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

En Çok Satan Kitaplar

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • En Çok Satan Kitaplar

  Okumak bir alışkanlıktır, bağımlılıktır, bir kere tadına varan kişi bir daha asla bırakamaz. Kitap okuyan insanlar stresten uzaklaşır, empati kurmayı öğrenir ve hafızasını güçlendirir. Sizlerde bir okuyucuysanız bu kitap önerisi içeriğimize göz atmalısınız. Sizler için birbirinden farklı güzel kitapları derledik. İşte dünyanın en güzel kitap önerileri...


  1. Kedi Beşiği - Kurt Vonnegut
  Kurt Vonnegut tarafından yazılmış bir bilim kurgu kitabıdır. 1963 yılında piyasaya sürülen bu kitap 2014 yılının en iyi kitabı seçilmiştir. En çok okunan kitaplar arasında yer alan Kedi Beşiği adlı kitabın konusu Bokononism denen bir din ve Ice Nine adında bir madde vardır. Kitaptaki Bokononism konusu bir din olarak betimlenmektedir. Hikaye bu iki konu çerçevesinde ilerlemektedir.
  2. Yağsın Yağmur – Paul Bowles
  Paul Bowles, Batı ülkesi vatandaşının hiçbir özelliğini bilmeden yabancı bir ülkeye yaptığı geziyi işlemiştir. Yazar tarihten kalma uyuşturucularla tanışır ve yeni yaşamında heyecanlı bir şeyler olması adına farklı işlere kalkışır. Sizde bir kitap önerisi listesi yapıyorsanız bu kitabı da listenize koymanızı öneririz.
  3. Fareler ve İnsanlar – John Steinbeck
  Şair bu kitapta farelerin ve insanların hiçbir zaman hayallerine ulaşamadıklarından bahsetmektedir. Psikolojik kitap önerisi arayan okurların bu kitabı kaçırmamaları gerekmektedir.
  4. İçimizdeki Şeytan – Sabahattin Ali
  Sabahattin Ali bu kitabı 1940 yılında yazmıştır. Biliyoruz ki Sabahattin Ali ülkemizin toplumsal gerçekliğini, insanın iç dünyası üzerinden anlatmayı gerçekten başarabilen yazarlarımızdan biri. İçimizdeki Şeytan adlı romanın olay örgüsünde; Parasızlık, çaresizlik, içinde bulunulan şartlar sayesinde yapılan yanlışlar var.
  5. Sineklerin Tanrısı – William Golding
  Herkesin büyük hayranlıkla okuduğu ve tüm zamanların en çok okunan kitabı William Golding’in yazdığı Sineklerin Tanrısı adlı kitap basım aşamasında birçok sıkıntıyla karşılamıştır ancak basımından sonra Nobel edebiyat ödülü almıştır. Bu kitabın konusu bir adada başlar ve biter. Okul çağındaki çocuklar nükleer saldırı nedeniyle güvenli bir bölgeye götürülürken uçakta yaşanan kaza ile bir adaya düşerler. Makinist ve diğer yetişkinler kazada ölür. Bir başlarına kalan bu küçük çocuklar adada hayat mücadelesi vermeye başlarlar.
  6. Dönüşüm – Franz Kafka
  Kitapta toplam 6 karakter vardır. Bir sabah böcek olarak uyanan gençle hikaye başlayıp kısa süre sonra ölmesiyle son buluyor. Sizlerde klasik kitabı okuruysanız Dönüşüm’ü mutlaka listenize almanızı öneririz.
  7. Veronika Ölmek İstiyor – Paulo Coelho
  Hikaye Veronika’nın geçtiği zorlu süreçleri anlatmaktadır. Veronika ilgi odağı, güzel bir kızdır. Fakat iç dünyasında o kadar amaçsız ve yalnızdır ki ölmeye karar verir. Ancak istediği olmaz ve gözlerini bir akıl hastanesinde açar.
  8. City of Girls- Elizabeth Gilbert
  City of Girls, kadın cinselliğine tepki göstermek amacıyla yazılmıştır. Ayrıca bu kitap gerçek sevginin öz niteliklerini araştırmaktadır. Elizabeth, yaptığı açıklamada "City of Girls, başka hiçbir şeye benzemeyen bir aşk hikayesidir" dedi.
  9. Mrs. Everything: A Novel - Jennifer Weiner
  Altmış beş yıl süren Jo ve Bethie Kaufman'ın hikayesi 1951'de başlamıştır. Bu kitap büyük acıları çeken birisinin hareketli hayatını anlatmaktadır.
  10. The Night Tiger - Yangsze Choo
  Bu kitap 1930'lu yıllarda Malezya'nın güzel yemeklerine ve kültürlerine alışmak için çabalayan bir kimsenin hayatını anlatmaktadır.
  11. Puslu Kıtalar Atlası – İhsan Oktay Anar
  Bu kitapta muazzam bir dil zenginliği bekliyor okuru. Hikayenin içerisinde olan her karakter birbirinden ilginç olaylar yaşanmaktadır. Bu kitabın olay örgüsünde karakterlerin başına gelen durumlar sürüklenmektedir.
  12. Uçurtma Avcısı - Khaled Hosseini
  Khaled Hosseini'nin dostluk üzerine yazdığı oldukça fazla duygusal ögeler içeren Uçurtma Avcısı, Afganistan'da yaşanan savaş ve göç zamanlarında geçmektedir. Kitapta annesini kaybeden ve babası tarafından hiçbir şekilde sevilmeyen Emir'in hikayesi anlatılmaktadır.
  13. Genç Werther’in Acıları – Johann Wolfgang von Goethe
  Goethe 1774 yılında kendi hayatından esinlenerek yazdığı bu kitabı listenize yazmanızı öneririz. Kitap, Werther’in hayali arkadaşı Willhelm’e yazdığı mektuplardan oluşmaktadır.
  14. Aşk - Elif Şafak
  Eserleri 30'dan fazla dile çevrilen dünyaca ünlü Türk yazar Elif Şafak'ın tasavvuf felsefesinden yola çıkarak kaleme aldığı aşk romanıdır. Eser, Ella Rubinntain adında olgun bir ev kadınının okuduğu bir tasavvuf kitabından sonra yaşamında gerçekleşen değişimlerini ele alıyor.
  15. Empati - Adam Fawer
  Empati, dünyanın en çok satan kitaplarından biri olan Olasılıksız’ın yazarı Adam Fawer'ın ikinci kitabıdır. İnsanoğlunun empati duygusundan yola çıkılarak kaleme alınmış olan kitap, merak uyandırıcı ve sürükleyici kurgusu ile oldukça popülerdir.
  16. Once More We Saw Stars: A Memoir - Jayson Greene
  Herkesin hayranlıkla okuyacağı aynı zamanda tüm zamanların en çok satan kitapları arasında yer alan bu kitap trajedi konulu bir kitaptır. Küçük bir kızın kötü hayatını ve ölüm sebebini anlatmaktadır.
Hazırlanıyor...
X