Renk seçin:


Başarılı Bir E-ticaret İşi Kurmak

Reklam
Başarılı Bir E-ticaret İşi Kurmak

 

Başarılı Bir E-ticaret İşi Kurmak

Online satış işi kurmak son yıllarda oldukça popüler bir iş haline gelmiştir. İnternetin yaygınlaşması ile milyonlarca kişiye ulaşma potansiyeli ve düşük maliyet olması ile bu işi daha da cazip hale getirmektedir. Doğru taktiklerle kolaylıkla geniş bir müşteri ağına ulaşmak gibi çok sayıda avantaj sunmaktadır.

Elektronik ticaret, birçok girişimcinin yoğun çalışmalar başlattığı bir alandır. E-ticaret yapmak için ilk olarak satış sitesi kurmak gereklidir. Profesyonel bir iş ortağı bulup çalışmak da mümkündür. Satış sitesi kurmak ve sitenin devamlılığı gibi konularda destek almak size fayda sağlayabilir.

E–ticaret nasıl kurulur?

*Ön hazırlık yapmak yatırım yapılacak alanla ilgili ve nasıl yapıldığına dair bilgi edinmek bu işin ilk kuralıdır. Ürün ve iş geliştirme süreci bu işin ilk kuralıdır. Sanal mağaza ile hangi sektöre gireceğiniz ve hangi ürünleri satacağınız ilgili kararı vermekle mağaza işleyişine dair genel zemin oluşturabilirsiniz.

* Müşterilere hangi ürünleri sunabileceğinizi, hangi ürünleri onlara nasıl temin edeceğinizi belirlemelisiniz. Başka bir firmadan tedarik edebilir ya da kendi ürettiğinizi satabilirsiniz.

*İş planınızı oluşturmak işinizde emin adımlarla ilerlemek için fırsat sağlar. Teknik ve dijital konularda satışları nasıl geliştirebileceğinize dair yol belirleyin.

*Sanal mağaza oluştururken e-ticaretin teknik boyutunu değerlendirin.

*Alan adı ve hosting (barındırma) hizmeti alarak, kurmak istediğiniz e-ticaret sitesini resmen kurulabilir. Domain ile insanların aklında yer edinebilecek ve yazılabilecek bir alan adı olmalıdır.  Bu şekilde ziyaretçi sayınızı yükseltebilirsiniz.

*Satışı yapacağınız ürün ve hizmetlerin güzel şekilde görünmesi sağlayacak , alışverişi kolaylaştıran bir sanal mağaza tasarımı yaparak satışlarınızı önemli ölçüde etkileyen detaydır. Bu sebeple sanal mağaza tasarımı karmaşık olmamalıdır. Gözü yormayan, hedef kitlenin beğenisine hitap edebilecek bir site ile alışverişi daha kolay ve keyifli hale de getirebilirsiniz.

*Ödeme seçeneklerinin ve nasıl olacağının belirlenmesi çok önemlidir. Farklı ödeme seçeneklerinin yer alması alışverişin kolaylıkla tamamlanması için büyük önem taşımaktadır. Müşterilere farklı kredi kartlarına uygun ödeme seçenekleri, havale, kargo ile kapıda ödeme seçeneklerinin olması ve müşteri memnuniyeti son derece önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ