Renk seçin:


Beyni 4 günde bozan besinler

Reklam
Beyni 4 günde bozan besinler

Yapılan incelemelerde birtakım gıdalar 4 gün ortamında beynin çökmesine namacıyla bulunduğu meydana çıkarılmıştır. Sizler amacıyla bu konuyu mercek altına aldık. İşte beyni 4 günde bozan gıdalar…

ABD’de oluşturulan bir incelemede beynin hangi gıdalarden olumsuz etkilendiğine bakılmış. Araştırmada denekler 4 süresince kahvaltıda şeker ve yüksek yağlı yiyecekler tüketmişler. Daha sonra şeker ve yağlı yiyecekler tüketen bu deneklerin beyin dalgaları ve hareketleri gözlemlenmiş. Düşünme ve hatırlama becerileri olumsuz büyülenen bu deneklerin bilişsel sağlıklarının günden güne bozulduğu belirleme edilmiş.

BEYNİN TOKLUK SİNYALLERİ BOZULUR

Buna benzer bir başka tetkik İngiltere’de yapılmış. Burada da deneklerin ilgi ve hafıza fonksiyonlarıyla birlikte ruh hallerinin de bozulduğu meydana çıkmıştır. Aynı vakitte eksperler kiloluk ve zayıflığında beyni olumsuz etkilediğini vurguluyor. İdeal kiloya sahip olmayan şahıslarda beyin ya tamamiyle açlık ya da tamamiyle aç olmama hisseder. Bu halde mideye giden sinir hücrelerini engeller. Kalp krizi, felç inme, diyabet, kemik ve mide-bağırsak gibi hastalıklar meydana çıkar.
İŞTE BEYNİ 4 GÜNDE BOZAN YİYECEKLER

– İşlenmiş yağ; tereyağ, ve ayçiçek

– Hamurlu yiyecekler: simit, kurabiye, poğaça ve kek

– İşlenmiş et ürünleri: sucuk, salam ve sosis

– Şeker; fabrikada sıkıştırılmış şeker

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ