Renk seçin:


Dinimiz Hakkında En Doğru Bilgi ve Paylaşımlar

admin

Yazarın şu ana kadar yazılmış 1348 makalesi bulunuyor.

Arapça kökenli bir kelime olan din, insanların yaratıcıları ve diğer insanlarla ilişkisini belirleyen kurallar bütününün genel tanımıdır. Dinin kapsamı oldukça geniş olmakla birlikte, yaşamın her alanında kendini gösterdiği için, çoğu kişi dinin gereklerini merak etmektedir. Din hakkında, birbirinden farklı kaynaklardan alıntı yaparak bilgiler veren birçok site bulunmaktadır. Ancak, dinimiz hakkında doğru bilgi sahibi olmak için, dini değerlerimize ve kutsal kitabımıza uygun bilgiler veren sitelerden yararlanmak gerekmektedir. Tutsela, yeni kurulmuş bir paylaşım sitesi olmakla birlikte, sitede dinimiz hakkında kapsamlı paylaşımlar yapılmaktadır. İnternet kullanımının giderek yaygınlaşmasıyla, dinimiz hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere, ihtiyacı olan  bilgiler, doğruluk değeri kutsal kitabımıza uygun şekilde verilmektedir.

Tutsela sitesinde, namaz, abdest, oruç, zekat ve ramazan olmak üzere İslam hakkında birçok bilgi kullanıcılarla paylaşılmakta, Hz. Muhammed ve dua hakkında merak edilenler, doğruluğundan emin olunacak şekilde bilgi sahibi olmak isteyenlere aktarılmaktadır. Günlük yaşamda, birçok kişi birbirine, kabir azabı var mıdır? Öldükten sonra neler olur? İsa gelecek mi ve kıyamet ne zaman ve nasıl kopacak? gibi sorular sormaktadır. Bu konular hakkında, tabi ki kaynağı belli olmayan rivayet nitelikli birçok açıklama bulunmaktadır. Doğru bilgi sahibi olmak adına, Tutsela.com’da, kabir, ahiret ve kıyamet hakkında yazılan makaleleri okuyabilirsiniz. Namazın nasıl kılınacağından adab ile dua etmeye, aşura gününden kurban kesmeye ve akika kurbanına kadar, dini konularda merak edilen herşey, sitede kategorilendirilmiş şekilde verilmektedir. Tutsela, dini değerlerimize bağlı olacak şekilde, kişilerin manevi yaşamlarını doğru olarak geliştirmesine yardımcı olmaktadır. Kurumsal bir kimliğe sahip yapısıyla ve dini bilgisi yüksek üyeleriyle, din hakkında her konuda açıklayıcı makalelerin yayınlandığı siteden, herkes kendi ihtiyaçlarına göre faydalanabilir.

    Din ve İslam hakkında, farklı kaynaklar tarafından yapılan açıklamalar sonucu oluşan bilgi karışıklığını önlemek adına, Tutsela‘da paylaşılan bilgiler, dinimize uygun bilgilerdir. Günlük yaşamda, farklı görüşlerin açıklama ve savunmalarıyla, insanlar arasında görüş ayrılığı yaşanan dini konular, değerlerimize uygun olarak anlatılmaktadır. Ayrıca, gündemde olan her dini olay da, doğruluğu araştırılarak, kesinliğinden emin olunacak şekilde sitede kullanıcılarla paylaşılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ