Renk seçin:


El Yapımı Hediye Fikirleri ?

Reklam
El Yapımı Hediye Fikirleri ?

El Yapımı Hediye Fikirleri

Hediyeler alınan kişiler için özel anlamı olan ve değerli bir kıymete sahip eşyalardır. Hayatta bazen bir söz bile bir hediye olabilir. Hatta kıymetine göre en değerli hediye dahi olabilir. Ama bu kıymeti somutlaştırmak için simgesel olarak bazı varlıklara hisler aktarılır ve var olan nesne anlam kazanır. Hisleri anlatmanın bir başka yolu da kendi elinizle yapacağını hediye ürünlerdir. El emeği gö nuru denen hediyelerin kıymeti anlatmakla bitmez. Anne, baba, kardeş, arkadaş, sevgili gibi çok sevdiğiniz kişiler için daha kıymetli ne yapabilirim nasıl göstere, anlata bilirim diyorsak bunu kendi yaptığınız bir hediye ile gösterebilirsiniz.

El yapımı Hediye Çeşitleri

Hatırlı Bilezik

Kadınların vazgeçilmezi takılar her zaman göz dolduruyor. İşte bu yüzden size bir öneri olarak kendi yapacağınız bir bileklik vazgeçilmez olabilir. Malzemeler;

  • Boş bilezik demiri
  • Renkli ipler
  • Çeşitli kolye uçları
  • Yapıştırıcı

Öncelikle ipi yapıştırıcıya sürerek boş bilezik demirine yapışacak kısım denk gelecek şekilde sarmal olarak yapıştırın. Bütününü kapladıktan sonra kolye uçlarını zevkinize öre takın. Hediyeniz artık mutlu etmek için hazır. İyi günlerde kullanın.

Kumaştan Örme Çanta

Günlük hayatta kullanırken göz doldura bilecek kumaş çantalar yapıla bilir. Hem kullanışlı hem de sevilen bir hediye seçimi olur. Malzemeler;

  • 3 çeşit kumaş( desenli veya desensiz)
  • Makas
  • Dikiş makinesi
  • Fermuar

Öncelikle kumaşlarını istediğiniz boyutu belirleyerek şerit şeklinde kesin ve makinede güzelce dikin. Daha sonra hepsini çapraz şekilde dizerek birbiri üzerine geçirin. İstenilen büyüklüğe ulaştıktan sonra kalan kısmı kesin. Düz bir hale getirdikten sonra altına astar işlevini üslenecek şekilde bir kumaş daha yerleştirip dikin. Kenarlara bir kat daha güzel görünmesi için süs dikişi atın. Ve ağız kısmına fermuarı dikin. İstek üzerine kenarlardan zincirden ve yine kumaştan örme kulplar yapabilirsiniz. Güle güle kullanın.

Film Şeridi Şeklinde Kitap

El yapımı hediye olarak fotograflardan film şeridi yapmak fikri de oldukca ön plandadır.Fotoğraf karelerini daha fazla kullanışlı hale getirerek daha çok mutluluk elde ediyoruz. Nasıl mı tek tek kareleri birleştirerek. İstediğini bir kareyi tek tek resimleyin ve bir kitap şeklinde yanlardan zımbalayın, istediğiniz kare size video gibi gelecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ