Renk seçin:


Kanseri önleyen mucize meyve?

Reklam
Kanseri önleyen mucize meyve?

Görünüşü itibariyle yeşil çileği andıran tarçın elmasının ne bulunduğunu biliyor musunuz? Tropik meyveler arasında en tanınmış olma yolunda gelişen tarçın elmasının faydalarını sizler amacıyla derledik. Vücudu resmen yenileyen bu mucize gıda ile ilgili merak ettikleriniz haberin detayında.

Guabana, annona muricata ve griviola isimlerle vatan dışında tanınmış olan tarçın elması tropik iklimlerde yetişen ve vitamin mineraller bakımından gerektiğince varlıklı olan bir gıdadir.

Dış kabuğunda sert dikenler olan bu meyve genelde suyu çıkartılarak tüketilir. Bunun haricinde reçel, marmelat ve tatlılarda kullanılır. Sıvı seviyesi yüksek olan meyve listelenmesinde ilk beşe giren tarçın elması yüksek miktarda C, B1 ve B2 gibi vitaminlerin yanı sıra magnezyum, potasyum ve demir bakımından varlıklıdir.

KANSER TEDAVİSİNDE BİR NUMARA!

Yapılan incelemelerde bu meyvenin kanser ilaçlarından bin kat daha etkili bulunduğu belirleme edilmiştir. Kemoterapi esnasında hastaların yüzde 80’inde sıhhatli hücrelerde yok olmaya başlar. Bu da hastada saç dökülmesine, zayıf bağışıklığa, kilo kayıbına ve mide bulantısına namacıyla olur.

Ancak oluşturulan incelemelerde her gün tarçın elması suyunu tüketen hastanın bu tesiri yaşamadığını aynı vakitte daha acele iyileştiği gözlemlenmiştir. Bunun sebebi ise tarçın elmasında yüksek miktarda antikorların bulunmasıdır.

TARÇIN ELMASININ FAYDALARI

– Hollywood yıldızlarının diyet listelerinin ilk sıralarında bu meyvenin olmasının sebebi yüksek miktarda lif içermesidir. Lif sindirimi hızlandırmanın yanısıra uzun süreli tok tutar. Bu aç olmama hissi gün ortamında yorgunluğa namacıyla olmaz zira aynı vakitte tarçın elması bedene enerji sağlar. Yorgunluk ve depresyon tehlikesini azaltır.

– Vücuda belli faktörlerden ötürü giren ve artan serbest radikalli kötü hücreler tümör hücrelerine namacıyla olur. Bu hücreleri engel olan etkili gıdalar arasında tarçın elması bulunur. Tarçın elması içerdiği C vitamini yüksek miktarda antioksidan tesiri göstererek bu hücrelerin tesirlerini azaltarak daha genç görünmelerini sağlar.

– Antioksidan tesiri kanser ve urun yanı sıra cilt sağlığı içersinde gerektiğince önemlidir. Anti-aging tesiri gösteren tarçın elması ciltteki deforme hücreleri azaltıp genç hücre miktarını artırarak yaşlanmayı ve kırışmayı önler.

TARÇIN ELMASI NASIL TÜKETİLİR?

Uzmanlar bu meyvenin ilacını yapmışlar fakat bir tesirinin olmadığını gözlemişler. Bu yüzden en sıhhatli yolun meyvenin orjinal durumunu tüketmek bulunduğunu belirtmişlerdir. Sabah, öğlen ve akşam aç karana meyve durumunu yada suyu çıkartılarak tüketilebilir. Aynı vakitte kurutulmuş yapraklarından çay yapılarak da tüketilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ