Renk seçin:


Sağlıksız beslenen çocukların okulda başarıları düşüyor

admin

Yazarın şu ana kadar yazılmış 1348 makalesi bulunuyor.

Sağlıksız beslenen çocukların okulda başarıları düşüyor

Okulların açılmasına günler kala öğrenciler kadar veliler de heyecan içerisindeler. Ancak; yeni bir öğrenim yılına giriş yapmadan dikkat edilmesi gereken birkaç konu vardır. Bunlardan en önemlisi öğrencilerin beslenme alışkanlıklarıdır. Uzmanların araştırmalarına göre; sağlıksız beslenen çocukların okulda başarıları düşüyor. Velileri endişelendiren bu açıklamalar doğrultusunda çocuğunuzun beslenme alışkanlıklarını göz önüne alarak bir analiz yapmanız gerekecektir. Böylece nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlama ve yapılan beslenme hatalarını düzeltme şansınız olacaktır.

Çocuklar için iyi bir beslenme alışkanlığı nasıl oluşturulabilir?

Bebeklik döneminden itibaren yapılan beslenme hataları çocukluk dönemine de yansımaktadır. Bu nedenle eğer çocuğunuzun sağlıksız beslendiğini düşünüyorsanız bebeklikten başlayarak ona ne gibi besinler verdiğinizi ve nelere meyilli olduğunu öğrenmeniz gerekecektir.

Çocuğunuzun abur cubur ve fast food gibi sağlıksız yiyeceklere olan yeme isteği çevresinde görmesinden dolayı tadını merak etmesiyle alakalı olabilir. Bu nedenle çocuğunuzun bu yiyecekleri az miktarda da olsa tatmasına izin vermelisiniz. Eğer bu yiyecekleri katı bir şekilde yasaklarsanız çocuğunuz bu yiyeceklere daha fazla ilgi duymaya başlayabilir. Onun yerine sağlıklı besinleri ona sevdirmeye çalışmayı denemelisiniz.

Beslenme çantası hazırlarken dikkat etmeniz gerekense ağır sandviçler ve kokulu yiyecekler koymamanızdır. Örneğin; yumurta faydalı bir yiyecek olabilir ancak doğru saklanmadığında veya uzun süre beklediğinde bu özelliğini yitirebilir. Bu nedenle çocuğunuzun beslenme çantasını hazırlarken meyve, sebze ve hafif yiyecekleri tercih etmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ