Renk seçin:


Sırt ağrısına ne iyi gelir?

Reklam
Sırt ağrısına ne iyi gelir?

Yaygın olan rahatsızlıklarından biri olan sırt ağrısına iyi gelen natural yöntemleri yolları araştırdık. İşte bilhassa iş hayatındaki bireylerin yaşadığı sırt ağrısına iyi gelen natural yöntemler…

Genellikle masa başı çalışanlarının sık sık yaşadığı sırt ağrısı öneme alınmadığında gelecekte ciddi rahatsızlıklar niçin olabilir. Bu yüzden eksperler bu rahatsızlığın belirtilerinin meydana çıkması ile bireylerin bir hekime görünmelerini öneriyor.

Boyundan belin alt evresinde kadar ağrı, sızı, yanma, boyun tutulması, belde kuvvetli sancı ve kalçalarda kemik batması gibi belirtilerle kendini gösterir.

PEKİ SIRT AĞRISI NİÇİN ORTAYA ÇIKAR?

– Uzun vakit hareketsizlikten sonra ansızın hareket etme

– Üst solunum yollarına bağlı kas spazmı geçirme

– Dikkatsizce ağır yük kaldırma

– Yanlış oturma

– Böbreklerin enfeksiyon kapması

– Ağır çanta kullanmak

SIRT AĞRISINA NE İYİ GELİR?

Kronik bel ve sırt ağrısı çeken bireylerin natural yollara baş vurmadan bir ekspertize görülmelidir.

SARIMSAK

Sarımsak içerdiği anti-bakteriyel maddeler yardımıyla vücuttaki iltihaplanmaları atar. Kasların titiz olan yüzeylerini onarır. Her sabah aç karna bir diş sarımsağı ilaç gibi yutarak bu maddesinden faydalanabilirsiniz.

EPSOM TUZU

Magnezyum sülfat bakımından varlıklı olan epsom tuzunu duş aldığınız sırada bir kovaya sıcak su koyunuz içerisine göz kararı epsom tuzu ekleyiniz. Daha sonra bu suyu boynunuzdan aşağı yavaş yavaş dökünüz. Ya da tekrar sıcak suyun içerisine eprom tuzu ekleyiniz. Sonra bu suya temiz bir havlu batırıp ağrıyan bölgenizde 15 dakika bekletiniz.

ZERDEÇAL

Vücuttaki iltihaplanmaları temizleyen ve ödemi atan besinlerden biri olan zerdeçaldan 2 yemek kaşığına bir yemek kaşığı bal karıştırınız. Daha sonra 3 yemek kaşığı ılık süt ekleyip macun durumuna getiriniz. Bu macunu ağrıyan bölgeye sürünüz. 10 dakika masajla uyguladıktan sonra ılık su ile yıkayınız.

PAPATYA ÇAYI

Papatya çayı yorgunluk ve bitkinliğe iyi gelir. Günde bir barda papatya çayı tüketerek bedeninizi sakinleştirmiş olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ