Renk seçin:


Türkiye’nin ilk PhotoMaraton’u İstanbul’da gerçekleşti

Reklam
Türkiye’nin ilk PhotoMaraton’u İstanbul’da gerçekleşti

Sokak fotoğrafçılığının dünyadaki en heyecanlı, en şenlikli ve ödüllü etkinliği PhotoMaraton, ülkemizde 22 Eylül 2018 Cumartesi günü, ilk kez İstanbul’da gerçekleştirildi.

Halen 27 ülkede düzenlenen, özel kuralları ve kurumsallığı ile eşsiz bir uluslararası etkinlik olan PhotoMaraton, Sirkeci garında toplanan bini aşkın fotoğraf severi, Türkiye’nin usta fotoğraf sanatçılarıyla buluşturdu.


ALIŞVERİŞ – Caner Başer

Müzik ve folklor gösterileriyle panayır yerine dönen tarihi garda tema ilanıyla beraber fotoğraf severler Eyüp-Tünel-Taksim üçgeninde İstanbul’u fotoğraflamak üzere yola düştü.


ESKİ YENİ – Umut Can Karahasanoğlu

Yarışma saat 24.00’te katılımcıların fotoğraflarını teslimiyle birlikte sona erdi. 23 Eylül Pazar günü ise İTÜ Taşkışla binasında usta fotoğrafçıların katıldığı söyleşi ve eğlence etkinliklerinin ardından düzenlenen, sunuculuğunu Çiğdem Tunç’un yaptığı törenle PhotoMaraton ödülleri sahibini buldu.


KARŞITLIK – Ufuk Agun

Etkinlik Fatih, Eyüp ve Beyoğlu belediyeleri tarafından desteklenirken, Quick Sigorta da katılımcıları sigortaladı.Etkinliğin Ana sponsorluklarını İstanbul Ticaret Odası İTO ve TUGEV üstlendi. 


IŞIK GÖLGE SİLÜET – Elif Çakıcı

Jüri üyeleri, fotoğrafın ustaları 

PhotoMaraton çatısı altında ücretsiz ve halka açık bir etkinlik daha vardı aynı gün; CepPhotoMaraton. Jürisi ise, Mustafa Seven,Alp Alper, Saffet Emre Tonguç, Burak Bulut ve Tahir Yıldız’dan oluşmaktaydı.


İŞARETLER – Nuri Çoban

PhotoMaraton ana yarışmasının jürisi ise yine usta fotoğrafçılarından oluşturuldu. Kimler yoktu ki jüride; Merih Akoğul, Emre Ogan, Ozan Bilgiseren, Nihal Kafalı, Coşar Kulaksız, Murat Gür, Nesibe Bat, Ömer Orhun, Haluk Çobanoğlu, Koray Berkin, Bülent Özgören, Fethi İzan. Koray Akten, Hami Özsomar, İsmail Türkoğlu, Ümit Varlı, Yüksel Altun, Mürsel Yağcıoğlu, Şafak Yavuz,Tahir Korkmaz,Dursun Yartaşı,Sadık Üçok,Arel Kalender, Yüksel Altun tema yaratıcılarıydı. 


RİSK GÜVEN – Ömer Toy

Ödüller İTÜ Taşkışla’da açıklandı, gün boyu etkinlik vardı 

Etkinliğin ikinci günü de ilk günkü kadar şenlikliydi.


İNANÇLAR – Esma Gündüz

İTÜ Taşkışla binasındaki program şöyleydi: Erhan Meço, “Seyahat Fotoğrafçılığı” konulu sunum (saat 14.00), Arel Kalender, “Önemsediklerim” konulu söyleşi (saat 15.00), Coşkun Aral ile Belgesel Fotoğrafçılık, söyleşi (saat 16.00), Sadık Üçok, “Kucaklaşma” konulu söyleşi (saat 17.00), Açık Oturum, “Fotoğrafın Hukuksal Sorunları”, Moderatör Gazeteci Ali Dağlar, katılımcı avukatlar Erhan Meço, Burhan Gün, İbrahim Ekdial , Muhip Şeyda Işıktaç (saat 18.00-19.30), Kokteyl (saat 19.00-20.00), Ödül Töreni, Sunucu Çiğdem Tunç (saat 21.00) Etkinliğin tanıtımını Nihat Özcan’a ait Birleşik Heyecan Prodüksiyon üstlendi.


GALATA KULESİ – Hülya Çavlı Köterin

PhotoMaraton etkinlikleri 13-14 Ekim’de Ankara, 20-21 Ekim’de İzmir’de gerçekleştirilecek.


METROPOLDE ZAMAN – Turgut Coşkun


KARGAŞA – Elif Çakıcı


VİTRİNLER – Nuri Çoban

Kaynak: Hürriyet

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ